Odzyskiwanie danych z RAIDu

serwer NAS odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID (w tym z serwera NAS)

Najczęstszą przyczyną utraty danych w rozwiązaniach opartych o macierze RAID są awarie dysków, których skutkiem zwykle jest uszkodzenie powierzchni magnetycznej oraz uszkodzenia głowic.
Przyczyną tych awarii zwykle jest długi czas pracy dysków, z czym wiąże się zwiększone ryzyko wystapienia usterki.
Dodatkowym problemem w przypadku macierzy RAID, jest ich konfiguracja - odzyskanie fragmentów danych z uszkodzonych dysków to pierwszy krok w odzyskiwaniu macierzy dyskowej. W kolejnym etapie konieczne jest odbudowanie struktury danych.
Bardzo często na skutek awarii dysku w serwerze NAS (lub w "zwykłym" RAIDzie) dochodzi do sytuacji, w której problemy zaczynają objawiać także inne dyski z macierzy dyskowej. Spowodowane to jest faktem, iż awaria pierwszego urządzenia przeważnie skutkuje wymianą tego urządzenia i odbudowywaniem macierzy. Odbudowa macierzy z kolei powoduje zwiększenie obciążenia dysków, ponieważ wymaga sczytania całego obszaru macierzy z działających dysków, zapisaniu fragmentów macierzy na "nowym" urządzeniu. W przypadku dysków 1TB i większych taka operacja moze trwać bardzo długo (co zwiększa szansę na uszkodzenie podczas niej sprawnych dysków) i stąd część producetów serwerów zaleca nieużywanie dysków o pojemności przekraczającej 1TB.Jeśli macie Państwo inny problem z danymi prosimy o kontakt.


odzyskiwanie danych z serwera
Odzyskiwanie danych z macierzy RAID
Odzyskiwanie danych z dysków z serwera
data recovery from RAID
naprawa dysków z serwera

Odzyskiwanie danych Gdańsk. Odzyskiwanie danych Gdynia. Odzyskiwanie danych.Wszelkie prawa zastrzeżone. daneODZYSKAJ.pl